The Witcher serisi için boşuna Game of Thrones’un oyun uyarlaması demiyorlar. Witcher’ın karanlık dünyası şiddet ve entrika ile dolu olduğu kadar, seksi de es geçmiyor. Serinin son oyunu Wild Hunt da geleneği bozmuyor. Oyun, seks sahneleri için tam 16 saatlik motion capture verisi barındırıyor.

Yanılmıyorsam The Witcher 2’nin ilk sahnelerinden biri Geralt ile kızıl güzel Triss Merigold’un kırıştırdıkları sahneydi. Bu kez karizmatik kahramanımızın macerası Yennefer ile başlıyor.

Triss Geralt Yennefer

Oyunun baş tasarımcılarından Damien Monhier’in ifadesiyle “Geralt’ın bu kadınla en azından bir arada olmaktan keyif aldığı düşüncesini aklınıza yerleştirebilmemiz için bu bağın kurulması gerekliydi. Kullandığımız seks sahnesi Geralt’ın neden bu kişinin peşine düştüğünü açıklıyor.” Monhier, iki karakter arasında anlamlı bir ilişki kurmanın en hızlı yolunun seks olduğunu düşünüyor. “Tanımadığınız veya önemsemediğiniz bir insanın peşine düşmeniz gerektiğini söylememiz işe yaramazdı.”

Bu içeriklerin ne kadar uygun olduğu bence tartışılır fakat gerçekçi ve dolayısıyla karanlık bir ortaçağ ortamının genelevler ve seks olmadan bir şeye benzemeyeceği de bir gerçek.

Son olarak CD Project Red’in The Witcher 3: Wild Hunt için açıkladığı konsol çözünürlüklerini ve frame rate değerlerini paylaşarak konuyu noktalayalım. PS4’te Yennefer’ın cicozlarını 1080p/30fps olarak deneyimleyebilirsiniz. Xbox One’da ise 900p/30fps ile yetineceksiniz. Taş taş üstüne komayan bir PC’niz varsa tabii herşey biraz daha güzel olacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz