Dil pratiği yapmak için GTA V’i farklı bir dile almayı planlıyorsanız tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. Son güncellemeden sonra GTA V’i her açışımda oyun dil seçmemi istiyordu. Gerçi emin değilim; nedeni PS4’ün sistem dilini sonradan Türkçe yapmış olmam da olabilir.

Neyse; sonuç olarak ola ki GTA V’in dilini benim gibi İspanyolca ya da farklı bir dile ayarlarsanız sonrasında İngilizce’ye geri dönemediğinizi fark edebilirsiniz. Hayır, boşuna kurcalamayın, oyun içi ayarlarda dil seçeneği bulunmuyor.

Bu durumda yapmanız gereken şey basit. Öncelikle PS4’ün Settings (Ayarlar) bölümünden System Storage Management‘e (Sistem Depolama Alanı Yönetimi) giriyorsunuz. Sonrasında Application Saved Data‘ya (Uygulama Kayıtlı Verileri) girip Grand Theft Auto V‘i seçiyorsunuz. Altında Profile yazan Grand Theft Auto V kayıt dosyasını Options tuşuna basarak silmeniz gerekiyor.

GTA V Dil Ayarları

Oyundaki ayarlarınız Profile kayıt dosyasında tutuluyor. Bunu silmeniz dil ve parlaklık gibi ayarların sıfırlanmasını sağlıyor. Eğer konsolunuzun sistem dili Türkçe ise bu dil oyunda mevcut olmadığı için oyuna başlangıçta dil seçmeniz istenecek. Sistem diliniz İngilizce ise doğrudan İngilizce seçili olarak başlayacaksınız.

İyi eğlenceler ;)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz