Kutu sürümünün satışları yayıncının “ufak” bir hesaplama hatasından dolayı bir ay gecikmiş olsa da, Dying Light, PSN’de online olarak satışa çıktı. Türkiye için Xbox mağazasında çıkış tarihi ise 30 Ocak 2015.

Digital Foundry hiç vakit kaybetmeden Dying Light’ın Xbox One ve PS4 sürümlerini teknik yönleriyle mercek altına almış bile. Şaşırtıcı olmasa gerek; PS4 sürümü bir gömlek daha üstün.

Dying Light’ın iki sürümü de 30 fps’de kilitlenmiş olsa da nadir durumlarda bu rakam daha aşağılara düşüyor. Xbox One’da yavaşlamalar daha sık görülse de her iki sürüm de gayet oynanabilir durumda.

Digital Foundry hala çözünürlük değerlerini hesaplamaya çalışsa da, şu an için tahminler PS4 sürümünün 1920×1080, Xbox One sürümünün ise piksel sayısında %20’lik düşüşle 1536×1080 olduğu yönünde.

Yine de Xbox One’ın durumu o kadar vahim değil. PS4 sürümüne kıyasla kullanılan Anisotrophic Filtering sayesinde kaplamalar daha keskin görünüyor.

Dying Light
Baş örtülü bacılarımızın üstüne işeyen hain bulundu!

Geliştirici TechLand’in PS4 başta olmak üzere konsollarda grafiksel açıdan iyi bir iş çıkardığını söylemek mümkün. Özellikle her iki sürümde de kullanılan bir çeşit motion blur efekti sayesinde 30 fps olsa da Dying Light oldukça akıcı görseller sunuyor.

Siz Dying Light’ı hangi konsolda oynamayı planlıyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlarda paylaşın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz