Yapımcı CD Project Red yılan gözlü karizmatik kahraman Geralt’ın üçüncü macerası The Witcher 3: Wild Hunt’ın kapılarını önde gelen oyun editörleri için araladı. O şanslı güruhun içinde olamasam da mutluyum. Çünkü gelen haberler bizi bekleyen maceranın şimdiye kadar gördüğümüz hiç bir şeye benzemeyeceğine işaret ediyor.

Geralt of Rivia

Editörlerin anlattıklarına bakılırsa The Witcher, serinin üçüncü oyunu ile de hardcore bir RPG olma geleneğini sürdürüyor. Kolay bir oyun olmadığı gibi, karşılaşacağınız olaylar da sıra dışı, oyun dünyası politik ve kişisel entrikalarla dolu ve kimi zaman rahatsız edici düzeyde şiddet ve cinsellik The Witcher 3’de de acımasız ve karanlık bir dünyaya hazır olmamız gerektiğini gösteriyor.

Witcher 3 Towns

Oynayanların geçirdikleri 3 saat boyunca en etkilendikleri şey ise elbette grafikler olmuş. Açık dünya bir oyun olan TW3: Wild Hunt, grafiksel açıdan etraftaki küçük nesnelerin etkileşimlerini bile kapsayacak şekilde, inanılmaz detaya girilerek hazırlanmış. Ve söylenenleri ciddiye alacak olursak, izlediğimiz videoları unutup, ancak bizzat konsolumuzun yahut PC’mizin başına geçtiğimizde ne ile karşı karşıya olduğumuzu anlayabilir mişiz. Vallahi vg247’nin yalancısıyım. Fena ballandırmış arkadaşlar; keşke uncompressed bir videosunu bulup sizlerle de paylaşabilseydim.

Bir diğer nokta da; tüm bir maaşınızı ekran kartına yatıracak gücünüz varsa elbette Witcher 3 PC’de, yeni nesil konsollardan daha üstün grafiklere sahip olacak. Güzel haber şu ki; PS4 sürümünü deneyen ve hemen yanında PC sürümünü deneyen kişiyi izleme fırsatı bulunan malum editör, grafik saplantılı değilsek, arada gözle görülebilir bir fark olmadığını söylüyor. Buna sevindim işte; çünkü öyle bir PC’ye sahip değilim ve Wild Hunt’ı kesinlikle PS4’te oynamayı planlıyorum.

Witcher 3 Easy Fight

Son olarak aşağıda oyunun 15 dakikalık bir oynanış videosunu bulacağızı belirteyim. Oyunun hakkını vermese de 1080p’de izlemenizi tavsiye ederim. The Witcher 3: Wild Hunt kutlu günümüz 19 Mayıs’ta PC, PS4 ve Xbox One için raflarda yerini alacak.

The Witcher 3: Wild Hunt Oyun İçi Görüntüler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz