Gelişim aşaması oldukça yavaş ilerleyen Final Fantasy XV için Square Enix nihayet bir kaç tane de olsa ekran görüntüsü paylaşmayı akıl edebildi.

FFXV’in geçmişini kısaca özetleyecek olursak; oyun 2006 yılında PS3 exclusive olarak Final Fantasy Versus XIII adıyla duyurulmuştu. Ancak geliştirme aşamasında bir kaç kez değişikliğe uğradı ve sonunda PS4 exclusive olarak ana serinin 15. oyunu haline geldi.

Final Fantasy XV, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha karanlık bir tona sahip ve gerçek dünyadan daha fazla esinleniyor. Noctis Lucis Caelum isimli genç prensin etrafında şekillenen hikaye, ülkeler arasındaki savaşlar ve politik entrikalar üzerine kurulu olacak gibi görünüyor. Herkes gibi ben de emo görünümlü bir grup erkekle oynama fikrinden pek hoşlanmasam da, FFXII’de olduğu gibi bir hikaye kotarmayı başarırlarsa Final Fantasy XV’i seveceğimden eminim.

Mart’ta yayınlanacak olan Final Fantasy Type-0 HD’nin Day One Edition’ını satın alanlar, FFXV’in ilk demosunu oynama şansına sahip olacaklar. Square Enix FFXV’in çıkış tarihi konusunda ise henüz bir açıklama yapmadı (Platform: Xbox One, PS4).

Not: Videolara kıyasla resimlerde grafiklerin kalitesi daha rahat anlaşılıyor. Işık efektlerinin güzelliğine bakar mısınız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz