Omikron, Fahrenheit: Indigo Prophecy, Heavy Rain ve son olarak Beyond: Two Souls. Bu isimlerden bir ya da bir kaçı size bir şeyler ifade ediyorsa Quantic Dream’i biliyorsunuz demektir. Oyunlarında derin bir sinematik anlatımı tercih eden ve son oyunları Beyond: Two Souls ile oyundan çok sinemaya yaklaştıklarını söylersem abartmış olmayacağım Quantic Dream (bundan sonra QD kullanacağım) Playstation 4 için geliştirmekte oldukları bir (ya da birkaç) projenin sinyallerini bir süredir veriyordu.

Biz merakla “acaba Beyond Two Souls remastered edition mı geliyor, yoksa yeni bir oyun mu duyuracaklar” derken, günler önce sessiz sedasız yayınlanan bir web sayfasının dedikoduları dolaşmaya başladı. Achillingfeeling.com sayfasında an itibariyle 3 gün kalan geri sayım açıkça Fahrenheit’a işaret ediyor. Ancak QD bununla herhangi bir ilgileri olduğunu belirtmedi.

Geçtiğimiz gün Amazon.com’da sızan bir sayfa Fahrenheit: Indigo Prophecy’nin indirilebilir remastered sürümünün 29 Ocak’ta PC ve Mac için yayınlanacağını gösteriyor. Büyük olasılıkla söz konusu sitedeki geri sayımın sonucunda karşılaşacağımız şey de bu.

Indigo Prophecy Amazon.com

Haberin beni biraz hayal kırıklığına uğrattığını belirtmeden geçemeyeceğim. Fahrenheit harika başlayıp, yarısından sonra düpedüz saçmalayan ve hayal kırıklığı yaratan bir oyundu. Bir yandan bunun beklenen PS4 duyurusu olmadığını bilmek de insanın içini rahatlatıyor. Çoğunluğun aksine geçmiş nesil oyunların remastered sürümlerinin yayınlanmasının taraftarıyım; ki zamanında bu tecrübeleri yaşayamamış insanlara da fırsat tanınmış olsun. Final Fantasy X/X-2 HD Remastered, Metal Gear Solid HD Collection, Tomb Raider Definitive Edition ve dahası.. hepsi başarılı işlerdi. İstemeyen almasın, o kadar basit. Ancak söz konusu Fahrenheit olunca, “ne alaka?” demeden edemiyorum. Neyse, bunun da meraklısı vardır belki.

PS3’de oynama fırsatı bulamadığım ama youtube’dan biraz izleyip oldukça beğendiğim Beyond: Two Souls’un PS4 remastered sürümünün duyurusunu ise sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca QD’in PS4’e özel bir oyun geliştirdiği herkesin malumu. Bu adamların yeni nesilde neler yapabileceklerini görmek içinse aşağıda bulacağınız E3 2013, The Dark Sorcerer demosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Quantic Dream – The Dark Sorcerer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz