PAX South etkinliğinde Guild Wars 2: Beyond the Point of No Return panelinde konuşan yönetmen Colin Johanson, Guild Wars 2’nin ilk genişleme paketi olan Heart of Thorns’u duyurdu.

Geçmişte Guild Wars 2’ye oldukça vakit ayırmış biri olarak söyleyebilirim ki, GW2 MMORPG türünün en farklı örneklerinden biri. Tam olarak bu nedenden olsa gerek; MMO kitlesi GW2’yi ya çok sevdi ya da tam manasıyla nefret etti. Daha çok single player takılmayı seven ben, bir karakterimle 80. seviyeyi görüp Zhaitan’ı yok etmeyi başardım. Ama o noktaya kadar oyundan ne kadar keyif aldığım tartışılır. PvP’ye falan hiç bulaşmadım desem yeridir.

Guild Wars 2 Heart of Thorns

Guild Wars 2’nin güçlü yanlarından biri sanırım geliştiricilerin oyunculara sürekli yeni içerikler sunmaya devam etmeleri. Sürekli gelen küçük ve zaman zaman büyük etkinliklerle GW2 ekibi oyuna hatırı sayılır bir emek harcıyor. Heart of Thorns ücretli fakat oldukça büyük bir genişleme paketi. Unutmadan oyunda aylık ödeme sistemi olmadığını da belirtelim. Bir kere satın almanız yetiyor.

Heart of Thorns genişleme paketinin getireceği yeniliklere şöyle bir bakacak olursak:

  • Oyuna Heart of Maguuma isimli üç ayırt edilebilir bölümden oluşan devasa bir ormanlık bölge ekleniyor. ArenaNet’in açıklamasına göre şimdiye kadar oluşturdukları en büyük bölgelerden biriymiş.
  • Mastery sistemi, yeni oyun sonu ve hesap tabanlı PvP gelişim sistemi. Haritayı keşfetmek, görevleri ve diğer aktiviteleri tamamlamak mastery puanları kazanmanızı sağlayacak ve bunlarla PvP hesabınızdaki karakterlere yeni yetenekler satın alabileceksiniz.
  • Yeni specialization’lar (uzmanlık) ile mevcut sınıflara yeni skill’ler ve silahlar verilirken, bir de Revenant sınıfı geliyor.
  • Yeni WvW Borderland haritası ve Stronghold PvP modu.
  • Son olarak da yeni Guild Halls özelliği ile guild’inizin bir araya gelebileceği, geliştirebileceği ve guild görevlerini organize edebileceği bir mekanınız olacak.

Tüm bu yenilikler kulağa hoş geliyor. Önümüzdeki günlerde Heart of Thorns ile belki ben de Guild Wars 2 dünyasına bir dönüş yapmayı düşünebilirim. Şimdilik aşağıdaki teaser videosunu izlemekle yetiniyorum.

Guild Wars 2 Heart of Thorns Genişleme Paketi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz