Yunus uzun bir süredir (yıl olacak) saplantılı bir şekilde Mortal Kombat 9‘da (PS Vita) trophy (kupa) kovalıyor. Şu anda MK9‘da %90 kupalar tamamlanmış durumda. %100 ise hayal gibi görünüyor çünkü online oynamayı gerektiriyor. Online rakip bulmak da şu aralar pek kolay değil hakikaten.

Tüm bu kupaların içinde bir tanesi var ki, illallah! Şu ola ki; My kung-fu is stronger… Oyundaki tüm karakterlerle mastery yapmayı gerektiriyor. Mastery şu anlama geliyor: karakterle 100 maç kazan, 100 kez fatality yap, 10,000 damla kan dök ve 24 saatten fazla oyna. Yuh! Bunların tümünü 32 karakterle de ayrı ayrı yapmayı başarırsanız, alın size My kung-fu is stronger. Var mı içinizde öyle sabırlı babayiğit?

Yunus adlı obsesif kompulsif aylarca otobüste, yolda, işte, tuvalette MK9 oynayarak bu trophy’i almayı başardı. Tabi bunun için pratik yollar geliştirmek zorunda kaldı. Hile mi demeli, yoksa kıvrak Türk zekası mı bilemedim şimdi. Umarım yakında Pandemonyum’da da paylaşır bu başarısının sırrını (Mortal Kombat X yolda Yunus, acele et).

Tekrar düşündüm de; aslında başaramadı sanırım. Çünkü trophy’i kazandıracak son fatality’i ben yaptım :) Hazıra konmanın bu kadarı! Bir de videoya kaydettim ki bu şanlı an’a herkes tanık olsun. İyi oynayan değil, golü atan kazanır dimi ama…

Yunus’la ortak bir PSN hesabı kullandığımızı da belirteyim. Oyunlara yarı para ödüyoruz, daha hesaplı oluyor (hagworm – ekleyebilirsiniz).

MK9 – My Kung Fu Is Stronger An’ı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz