Yediden yetmişe herkesin kendisini gitar virtüözü sanmasının sorumlusu olan Guitar Hero, bu yıl E3 etkinliğinde tanıtılacak.

Kotaku‘ya yakın kaynaklara göre Activision tarafından hazırlanmakta olan yeni Guitar Hero, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkacak.

Bilinen bir diğer detay ise oyunun görsel yönüyle alakalı. Geçmişteki karikatüristik tarzın yerine bu kez gerçekçi bir görsel tarz benimsenecekmiş. Aynı kaynağa göre E3 duyurusu da planlanıyor. Tabi bu duyuruya yeni gitar ekipmanları eşlik etmeden olmazdı.

Guitar Hero

Yıl sonuna doğru çıkması planlanan Guitar Hero oyunu için Activison’dan bir yetkilinin Kotaku’ya yaptığı açıklama ise şöyle; “Söylentiler ve spekülasyonlar üzerine yorum yapmıyoruz, fakat daha önce de söylediğimiz gibi, en sevilen serilerden biri olan Guitar Hero’yu yalnızca yeni oyun jenerasyonuna uygun yenilikler geliştirebilirsek geri getireceğiz.”

Yeni nesil konsollar için hazırlanmakta olan Rock Band ile yakın zamanlarda, 2015’te gelme ihtimali yüksek olan Guitar Hero ile birlikte sanal gitaristlerin de bir kez daha yüzleri gülecek gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz