Yaptıkları işe sonuna kadar güvenen CD Projekt Red, Ubisoft ve EA gibi daha güçlü firmaların yapmaya cesaret edemediğini yaptı ve oyunun çıkışına bir hafta kala inceleme ambargosunu kaldırdı. Sonuç elbette şaşırtıcı değil; The Witcher 3: Wild Hunt’ın PlayStation 4 sürümünün halihazırdaki Metascore‘u 92.

GameSpot ve TrustedReviews gibi oyun sitelerinden tam puan alan Witcher 3, GameSpot’un tarihinde tam puan alan 9. oyun olma özelliğini taşıyor. Oyunun IGN puanı 9.3, GamesRadar puanı 4/5, Polygon puanı ise 8.

The Witcher 3: Wild Hunt Geralt

Şu anda Witcher 3 hakkında en sık dile getirilen sorun PlayStation 4 sürümündeki frame-rate düşüşleri. Kimi editörler özellikle savaşlarda bunun ciddi bir problem olabildiğini söylerken, diğerleri 30fps altına düştüğünü kabul etse de oyunun geneline olumsuz yansımadığını savunuyor.

İnceleme için gönderilen tüm kopyalar PS4 sürümüne ait olduğu için Xbox One ve PC sürümlerinin durumu hakkında henüz bir bilgi yok.

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt Red’in Kamu Yöneticisi Marcin Momot’tan gelen bir tweet ise yüreklere biraz su serpiyor; bir takipçinin İlk Gün yaması ile performans problemlerinin giderilip giderilmeyeceğini sorması üzerine Marcin, frame rate ve performans’ın çoktan iyileştirildiğini söylüyor.

Yine bir başka tweet’te de benzer bir yanıt geliyor.

Nedense içimden CD Projekt Red’e güvenmek geliyor. Çok sayıda oyuncu da böyle düşünüyor olsa gerek ki incelemeler henüz gelmeden Witcher 3 bir milyon ön siparişi geçmişti. İncelemelerle birlikte bu sayının daha da artacağına şüphe yok.

The Witcher 3: Wild Hunt, 19 Mayıs günü PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapıyor. Çifte bayram yapmaya hazır olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz