PlayStation 4 için özel hazırlanan Until Dawn’da karakter ilişkilerine odaklanan bir tanıtım videosu yayınlandı.

Bir grup gencin bir dağ kulübesinde ortalığın tozunu attırırken gizemli bir psikopat tarafından teker teker öldürüldükleri klişe korku filmlerini andıran Until Dawn, bu söylediklerim nedeniyle beni utandırmasını gerçekten umduğum bir yapım. Grafikler güzel, oynanış yönüyle ilgi çekici, seslendirmeler, karakterler başarılı… Bu yüzden umutsuzluğa kapılmamaya çalışıyorum.

Videodan gördüğümüz kadarıyla, oyunun başlarında karakterler seçimlere ya da duruma bağlı olarak çiftler halinde yalnız kalacaklar. Genelde ilk kanın döküldüğü sahne de bu olur.

Until Dawn’da seçimler ve sonuçları önemli bir yere sahip olduğu için, ilişkilerde de aynı yol tercih edilmiş. Başbaşa kalan bir çift ilişkilerini geliştirip yakınlaşacak mı, uzak mı duracaklar, ya da o noktaya kadar hayatta kalabilecekler mi, sizin kararlarınızla belirlenecek.

Until Dawn PS4

Yapımcının anlatımından bir örnek verecek olursam; karakterlerin birbirleri ile etkileşimi size bağlı olarak değişebiliyor: bir arkadaşınıza kabalık ederseniz, oyunun ilerleyen noktalarında sizi kurtarıp kurtarmayacağını etkileyebilir. Hikaye, oyun boyunca alacağınız kararlara adapte olmayı sürdürecek; yani oyununuz bir başkasının oyunundan bariz bir şekilde farklı olacak.

İlk olarak PS3 için bir Move oyunu olarak duyurulan Until Dawn, bu yazın başlarında yalnızca PS4 için raflarda olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz