İlk önce şöyle bir video yayınlandı:

Videoda, bir karakterin fatality’sinin sadece ses dosyalarını verdiler ve bu sesten fatality’i hangi karakterin yaptığını bulmamızı istediler (tanıyanlar için söyleyeyim; Ed Boon istedi). Genel yorumlar Rain olduğu yönündeydi -ki ben de Rain olduğunu düşünmüştüm- ancak, Rain’den daha büyük bir sürprizle karşılaştık; Ermac geldi.

Yayınlanan konsept çizimine göre çok büyük farklılıklarla çıktı bu sefer ama, MKX’te benim en çok kiminle oynayacağım şimdiden belli oldu (tabi Sindel gelmezse). “Binlerce ruha sahip olan adam” imajını bu sefer çok iyi vermişler. Tam bir hayalet gibi ve o esnekliği ile karakterin hareketlerini çok uyumlu yapmayı başarmışlar. Tasarımsal olaraki belki daha farklı birşeyler yapılabilirdi (mesela benim favorim; MK IX alternate costume 2). Yalnız şöyle bir detayı da gözden kaçırmamak gerek; ilk defa neredeyse yüzü açık halde karşımıza çıkıyor Ermac.

Ermac, ilk çıktığı Ultimate Mortal Kombat 3’ten bugüne benim en favori Mortal Kombat karaterlerimden biri olmuştur. Yalnızca oyun stili ile değil, karakter hikayesi ile de çok iyi bir tasarım Ermac. Daha büyük bir heyecanla bekliyorum artık MKX’i.

Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz!

Gitmeden, size bir haber daha vereyim buradan; gelecek karakterlerin birinin de Smoke olduğu yönünde söylentiler dolaşıyor. Ancak Robo-Smoke mu, Ninja Smoke mu hiç birşey belli değil. Bakalım, o da yayınlanacaktır yakında.

Ölenle Ölünmez Liu

Liu Kang MK9 Ölüm

Son olarak; kafama takılan son bir şeyi de sizinle paylaşayım ve sonra veda edeyim. Liu Kang’e ne oldu? Mortal Kombat: Deadly Alliance dışında şimdiye kadar çıkan bütün Mortal Kombat oyunlarında vardı Liu Kang. Deadly Alliance’da da bulunamamak için geçerli bir bahanesi vardı; Shang Tsung tarafından öldürülmüştü. Yalnız, Liu Kang’i Mortal Kombat’tan ölüm bile ayıramadı ve Mortal Kombat: Deception’da Zombie Liu Kang olarak tekrardan bizlerle buluştu. Böylesine inatçı bir karakterin MKX’te hala açıklanmamış olması şaşırtıcı. MKX’te olması ihtimali en yüksek karakterlerden biri Liu Kang. Eklemezlerse büyük sürpriz olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz