Geçtiğimiz günlerde Amazon’un İspanya sitesinde ortaya çıkan PlayStation 4 Bloodborne paketi Avrupa için Sony tarafından doğrulanmış bulunuyor. Henüz PS4 almamış olsaydım kesinlikle bu paketi almayı düşünürdüm.

Paketle sahip olacağınız PS4 ise klasik Jet Black olan. Ayrıca içinde yine standart bir gamepad ve oyunun kutulu sürümü bulunuyor (umarım Türkiye’de sadece dijital kod çıkmaz).

Bloodborne PS4 Paketi

Ayrıca yeni oyun için görüntülerle birlikte ağırlıklı olarak Chalice Dungeon’larının detaylarını anlatan bir video da yayınlandı. En ilgimi çeken kısım şu oldu; daha önceki videolarda da görülen parşomenlerle yerden biten ufak iskeletimsi tipler meğer diğer oyuncuların mesajlarını taşıyormuş. Hatırlarsanız Dark Souls’da da etrafta diğer oyuncuların bıraktıkları notları okumak mümkündü.

Hazır başlamışken oyunun detaylarından biraz daha bahsedeyim. Dark Souls benzeri online etkileşim haricinde Bloodborne’da diğer oyuncularla birlikte savaşmak da mümkün olacak. Bunun boss’lara karşı işinizi kolaylaştıracağı yanılgısına kapılmayın; zira arkadaşınızı oyuna çağırdığınızda health potionlara bir süreliğine veda ediyorsunuz.

Bloodborne

Chalice Zindanlarından bahsedecek olursak; bu bölge oyunun geçtiği Yharnam şehrinin altında bulunuyor ve roguelike tarzınını benimseyerek anlık olarak oluşturuluyor. Yani her oyuncu bu bölümleri farklı şekillerde tecrübe edecek ve bölümler oynadığınız sırada değişmeye devam edecek, ki bu tekrar oynanabilirliği de artırmaya yönelik bir hareket olmuş.

Yapımcılar Bloodborne ile yine bizi hayattan soğutmaya and içmiş olacaklar ki, Demon’s Souls ile kıyasladıkları zorluğun, başarı duygusunu eskisinden daha iyi tattıracağını söylüyorlar.

Souls ruhunun sonuna kadar hissedildiği PS4’teki ilk macera Bloodborne 25 Mart’ta ön siparişle biricik konsollarımızın gözdesi olmaya hazırlanıyor. En azından benim için durum bu ;)

Bloodborne – Chalice Dungeons

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz