PlayStation 4’ün başına gelen en güzel şeylerden biri olan P.T. (Playable Teaser – Silent Hills) Konami tarafından PlayStation Store’dan kaldırılıyor.

P.T. resmi sitesinde giriş resminin altına şu ifade iliştirilmiş: “29 Nisan Çarşamba günü itibariyle P.T.’nin (Playable Teaser) PlayStation Store‘daki dağıtım süreci sona erecektir.”

Dünyada yayınlanan ilk interaktif teaser olma özelliğini taşıyan ve Gamescom 2014’te büyük ses getiren P.T.’nin başlangıçta ne olduğunu hiç kimse bilmiyordu. Kısa süre sonra oyuncular teaser’ın gizemini çözdüler ve aslında Guillermo del Toro ve Hideo Kojima tarafından hazırlanmakta olan bir Silent Hill oyununun yolda olduğunu böylece öğrenmiş olduk. Yetmezmiş gibi baş rolde de The Walking Dead dizisiyle ünlenen Norman Reedus vardı.

Silent Hills Korkunç

Kojima Productions ve Konami arasında, kimsenin tam olarak ne olup bittiğini anlamadığı sarsıntının ardından, P.T.’nin mağazadan çekilmesi ile Silent Hills büyük ihtimalle en azından bir süre rafa kaldırılacak gibi görünüyor. Mart ayında Konami tüm Metal Gear Solid sayfalarından ve pazarlama materyallerinden Hideo Kojima ismini ve Kojima Productions logosunu kaldırmıştı.

Bu gelişmeler üzerine Hideo Kojima Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in 1 Eylül’deki çıkışına dek projede %100 çalışmaya devam edeceğini açıklamıştı. Ancak Silent Hills üzerine henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Siz siz olun PS4 sahibiyseniz hemen P.T. yi sisteminize indirin ve bırakın orada kalsın. Neticede bunun geri dönüşü yok. Gerçi bir kez indirme listenize eklendiğinde daha sonra da indirebilirsiniz diye düşünüyorum. Yine de belli olmaz, indirme listelerinden kaldırılma ihtimali de yok değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz