EA Sports bugün yaptığı açıklama ile popüler futbol serisi FIFA’nın sonuncusu FIFA 16’da kadın futbolculara da yer vereceğini duyurdu.

Oyun basınından kişilerin katıldığı tanıtımda Almanya ve ABD takımları oynanabilir durumdaydı. Karakter modelleri kadın olsa da, oynanabilirlik yönüyle erkek oyunculardan bir farkları yok.

Fifa 16

Ancak oyunda yalnızca 12 kadın takımı bulunuyor ve bunlar yalnızca uluslararası takımlar. Takımların listesi ise şöyle: ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya, Fransa, İsveç, Çin ve Avustralya. Kadın oyuncuların ve takımların sayısı yetersiz olsa da, seriye giriş yapmaları açısından gayet önemli bir adım.

FIFA 16 için dünyanın en tanınmış kadın oyuncular detaylı şekilde taranarak modellenmiş, ancak bir bölümü için de fotoğraf yöntemi kullanılmış. EA Kanada tarafından gerçekleştirilen motion capture için Amerika’nın yıldız oyuncuları Sydney Leroux, Abby Wambach, Alex Morgan ve Megan Rapinoe kullanılmış.

Bir diğer detay ise kadın takımları ve erkek takımlarının karşılıklı oynayamayacak olması. Geliştiriciler oyunun simülasyon havasını koruyabilmek adına böyle bir karar almışlar.

FIFA 16, 22 Eylül tarihinde Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 ve PC için geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz